NEDEN AREL ADR ?

ADR SÜRECİ VE AREL ADR FARKI

Sayın Yetkili;

Bilindiği gibi Türkiye “ADR’ye (Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması)” 22.03.2010 tarihinde taraf olmuştur ve 31.06.2015 tarihi itibariyle ADR kuralları uygulanmaya başlamıştır. 01.01.2018 tarihinde itibaren Devlet kurumları ve muaf olan işletmelerinde ADR kurallarına  uyma yükümlülüğü başlamıştır.  Ülkemizde  “T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı”na bağlı “ Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü (TMKT)” yetkilendirilmiştir. Bu bağlamda; 24.10.2013 tarihinde “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik” 28801 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir ve 30.12.2016 tarihinde revize edilerek güncellenmiştir.

Açıklanan mevzuatlar gereği, tehlikeli madde “ Gönderen, Yükleyen, Dolduran, taşıyan, Alarak üretimde kullanan, Boşaltan, Paketleyen ve Tank Konteyner/Tank İşletmecisi” olarak faaliyette bulunan işletmeler bazı sorumluluklarını  “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı(TMGD)” gözetiminde yerine getirmeleri bir zorunluluktur.  Aksi taktirde İşletmeler hem yol kenarı denetimlerinde hem de firma denetimlerinde cezai müeyyidelerle karşılaşabilirler. Sunumu inceleyerek ADR Hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

AREL ADR 2015 yılında kurulmuş ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yetki vermiş olduğu bir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşudur. İstanbul merkez olmak üzere Bursa, Konya ve Sakarya şubeleriyle birlikte toplamda 27 ilde hizmet vermektedir. Çalıştığımız firmalar kalite ve güvenimizin teminatıdır. Aynı zamanda bünyemizde IMDG (DENİZYOLU), RID (DEMİRYOLU) VE DGR (HAVAYOLU) sertifikalı danışmanlarımız olduğu için bu taşıma modlarında ürün göndermeniz durumunda ayrı bir danışmanlık almadan hazırlamanız gereken evraklar ve etiketlerin neler olduğu ile ilgili herhangi bir ücret almadan danışmanlık hizmetimizi yerine getirmekteyiz. Özellikle havayolu taşımalarında yeni çıkan Havayolu Yönetmeliği ve taşıyıcı firmalar ürününüzü taşırken bünyenizde DGR sertifikalı bir danışman istemekte aksi taktirde ürününüzü taşımamaktadır.   Sizde AREL ADR ile çalışarak Sunduğumuz bu özelliklerimizden ücretsiz olarak faydalanabilir ve gönderilerinizi vakit kaybetmeden verdiğiniz tarihte yerlerine ulaştırabilirsiniz.

İşletmenizde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurmanız gerekiyor mu? ADR açısından incelendiği zaman sorumluluklarınız nelerdir ve nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor? Konularında bizimle iletişime geçerseniz, herhangi bir ücret talep edilmeden işletmenizde gerekli ADR ANALİZİ uzman Danışmanlarımız tarafından yapılmakta ve tarafınıza kapsamlı bir rapor sunulmaktadır.

2018@Arel ADR