Hakkımızda

AREL ADR Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, Yüksek Fizik Mühendisi Muammer KIRMIZI tarafından 2015 yılında sadece Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti vermek için kurulmuştur. İstanbul(Asya ve Avrupa Yakası), İzmit, Yalova, Bursa, Manisa, Muğla, Eskişehir, Afyon, Bozüyük, Balıkesir, Konya olmak üzere Türkiye genelinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

AREL ADR her faaliyete (alıcı, boşaltan, dolduran, yükleyen, gönderen, paketleyen) sahip çeşitli sektörlerdeki firmalarla çalışmalarını yürüttüğünden dolayı bünyesinde hizmet veren danışmanlar; Endüstriyel ortama yabancı olmadıkları için firmaların ADR’de tanımlanan faaliyetlerden hangisinden sorumlu olduklarının tespitini doğru bir şekilde yaparak ADR sistem kurulumu çalışmalarını gerçekleştirmektedirler. ADR mevzuatına hakim oldukları için muafiyetleri doğru bir şekilde belirleyerek, en az maliyette ADR Sistemini oluşturup firma sistemine entegre etmektedirler.

Bu amaçla kurumumuz; tehlikeli maddelerin taşınmasına yönelik ADR (Tehlikeli Maddelerin Uluslararası Karayoluyla Taşınması Hakkında Avrupa Sözleşmesi) başta olmak üzere, söz konusu sözleşmelerin zorunluluklarına uymakla yükümlü firmalara danışmanlık ve eğitim hizmetlerini alanında tecrübeli danışmanlarla, müşterilerimizin taleplerini yüksek verimlilik ile eksiksiz karşılamaktadır.

01.01.2018 tarihi itibariyle Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmeti verecek firmalar; 19.04.2017 Tarihli ve 30043 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliği” ve 18.07.2017 Tarihli ve 58352 Sayılı Olur ile Yürürlüğe Giren “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi Hakkında Yönerge” kapsamında “ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI” Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürlüğünden yetki almaları gerekmektedir. AREL ADR TMGDK yetkilendirilmiş Tehlikeli Madde Güvenlik danışmanlığı Kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

2018@Arel ADR